Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалычас

Материалы слушателям курсов: "Час": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Оглавление: час

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Надаємо додаткову відпустку за шкідливі і важкі умови праці правильно

Так, залежить. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що у розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, не зараховується час перебування працівника у відрядженні, на курсах підвищення кваліфікації та на лікарняному. Чи залежить тривалість такої відпустки від часу зайнятості працівника в цих умовах?
 

Чи є підставою для нарахування зарплати довідка про лікування

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 51 Закону України Про загально­обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18.01.2001 № 2240-III підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.Протягом місяця в першій половині дня працівник установи працював на робочому місці, а після обідньої перерви лікувався в міській поліклініці. Закінчивши лікування, він надав до бухгалтерії довідку з поліклініки. Чи є отримана довідка підставою для нарахування заробітної плати такому працівнику?
 

Сестра медична перейшла з 0,5 ставки на повну: чи виплачувати допомогу на оздоровлення під час відпустки

Відповідно до абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.Особа працювала на 0,5 ставки сестри медичної, їй надано ще 0,5 ставки сестри медичної на час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку основної працівниці. Через місяць після переведення працівниці на повну ставку їй надається щорічна відпустка. В якому розмірі потрібно виплатити допомогу на оздоровлення сестрі медичній: з розрахунку 0,5 ставки чи повної ставки?
 

Доплата заступнику директора з медичної частини за роботу за спеціальністю: нараховуємо правильно

Так. І ось чому.Заступнику директора з медичної частини геріатричного пансіонату установлена доплата за роботу терапевтом у межах робочого часу у цьому пансіонаті. Доплату в розмірі 25% розраховували не тільки від посадового окладу терапевта, а й з урахуванням надбавки за вислугу років за цією посадою. Під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності геріатричного пансіонату фінінспектори визнали порушенням нарахування такої доплати з урахуванням надбавки за вислугу років. Чи правомірні дії фінінспекторів?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення лікарю, який працює за сумісництвом

Так, і от чому.Лікар працює на 0,5 ставки на основному місці роботи і на 0,5 ставки в іншій установі за сумісництвом (зовнішнім). Чи виплачувати допомогу на оздоровлення на роботі за сумісництвом?
 

Установлення неповного робочого дня інваліду

Відповідно до статті 172 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у випадках, передбачених законодавством, на установу покладається обов’язок встановити на прохання інвалідів неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.Інвалід ІІ групи, який працює в установі, виявив бажання працювати неповний робочий день. Як правильно установити такому працівнику неповний робочий час?
 

Чи зараховується лікарю за сумісництвом період роботи доцентом за основним місцем роботи для надбавки за вислугу років

Ні, стаж роботи такого працівника в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика при нарахуванні надбавки за вислугу років за сумісництвом не зараховується. Пояснимо чому.Лікар працює за сумісництвом на посаді лікаря-ортопеда-травматолога дитячого. Основним його місцем роботи є Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (НМАПО), де він обіймає посаду доцента кафедри. Чи зараховується стаж роботи такого працівника в НМАПО при нарахуванні надбавки за вислугу років за роботою на посаді лікаря-ортопеда-травматолога дитячого?
 

Оплата часу перебування працівника у медичному закладі за направленням військового комісаріату

Відповідно до частини 2 статті 119 Кодексу законів про працю України працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України Про військовий обов’язок і військову службу і Про альтернативну (невійськову) службу, Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, надаються певні гарантії та пільги.Працівник установи надав до бухгалтерії довідку про медичне обстеження в стаціонарних умовах за направленням військового комісаріату. Час відсутності працівника на роботі оплачувати як тимчасову непрацездатність чи з інших підстав?
 

Проходження медичних оглядів бюджетниками: як оплачувати

Гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, передбачені статтею 123 Кодексу законів про працю України (КЗпП). За час перебування в медичному закладі на обстеженні за працівниками, зобов’язаними проходити таке обстеження, зберігається середній заробіток за місцем роботи.Працівники бюджетної установи повинні періодично проходити медичні огляди. Як оплачувати час перебування в медичному закладі на медогляді таких працівників?
 

Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства

Відповідно до частини першої статті 116 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то ці суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.Працівнику бюджетної установи у день звільнення не виплатили всіх належних сум. Тож він звернувся до установи з вимогою про виплату середнього заробітку за увесь час затримки. Як правильно розрахувати середній заробіток та за яким КЕКВ провести таку виплату?
 

Особа працює за основним місцем роботи та внутрішнім сумісництвом: визначаємо кількість надурочних годин

Ні, не можна. Пояснимо чому.Працівнику запроваджено підсумований облік робочого часу за основ­ним місцем роботи. Утім, він працює в цій установі також за внутрішнім сумісництвом. Чи можна підсумовувати години роботи працівника за основним місцем роботи та місцем роботи за сумісництвом задля визначення надурочних годин?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення працівнику, який обіймає посаду особи, що знаходиться у декретній відпустці

Так, має. Пояснимо чому.Акушер отримала допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки і оформила відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. На її місце прийнято іншого працівника, який через 6 місяців іде у відпустку. Чи має право на виплату допомоги на оздоровлення новопризначений працівник?
 

Обгрунтовуємо гарантії з оплати праці у колективному договорі

Так, обов’язково. Пояснимо чому.Під час ревізії діяльності бюджетної установи працівники фінансової інспекції вказали, що деякі виплати заробітної плати здійснено без урахування положень колективного договору. Чи обов’язково бюджетній установі укладати колективний договір та на кого поширюється його дія?
 

Оплачуємо відсутність працівника під час проходження медогляду у військкоматі

Відносини між державою і громадянами України у зв’язку з виконанням ними конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни регулюються Законом України Про військовий обов’язок і військову службу від 25.03.1992 № 2232 (далі — Закон № 2232). Відповідно до абзацу другого частини десятої статті 1 Закону № 2232 громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов’язані проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату.Працівник установи надав повістку від районного військового комісаріа­ту на прибуття на один день до призовної дільниці з метою проходження медогляду. Чи оплачується відсутність працівника для проходження медкомісії та як відмітити її у табелі правильно?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення сестрі-господині протитуберкульозного відділення

Так, мають. І ось чому.У протитуберкульозному відділенні закладу охорони здоров’я працюють технічні працівники: сестра-господиня та дезінфектор. Вони беруть щорічну основну відпустку та хочуть отримати допомогу на оздоровлення. Чи мають такі працівники право на неї та щорічну матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань?
 

Надбавки медпрацівникам системи екстреної медичної допомоги виплатять з 1 жовтня 2013 року

Так, будуть.Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф запитує, чи будуть здійснювати виплати, передбачені Законом України Про екстрену медичну допомогу?
 

Чи може головний бухгалтер працювати на умовах неповного робочого часу

Так, може. Пояснимо чому.Жінка, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, хоче продовжувати працювати на своїй посаді — головного бухгалтера установи — на умовах неповного робочого часу. Чи може головний бухгалтер працювати на таких умовах і чи визначена законодавством мінімальна тривалість робочого часу за таких умов?
 

Заробітна плата головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги: як розраховувати

Відповідно до пункту 1.2 Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385, центр первинної медико-санітарної допомоги (далі — центр ПМСД) — це амбулаторно-поліклінічний заклад охорони здоров’я.В умовах реформування галузі охорони здоров’я виникло запитання щодо розрахунку заробітної плати головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги. На які виплати наразі може розраховувати головний лікар такого закладу?
 

Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу

Відповідно до статті 61 Кодексу законів про працю України (КЗпП) на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 50 і 51 КЗпП).В установі запроваджено підсумований облік робочого часу з квартальним обліковим періодом. В один із місяців кварталу працівник може недопрацювати кілька годин, відпрацювавши їх іншого місяця. У передсвяткові дні працівники часто працюють без скорочення тривалості роботи на одну годину, тобто повні 8 годин. Як оплачувати цю одну годину роботи — в одинарному чи подвійному розмірі, якщо норму годин у певному місяці або кварталі не відпрацьовано?
 

Право лікарів хірургічного профілю центрів екстреної медичної допомоги на підвищення посадового окладу за хірургічну активність

У разі виробничої необхідності заклади охорони здоров’я можуть викликати висококваліфікованих лікарів з інших закладів для проведення консультацій хворих.Територіальне медичне об’єднання Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має у своєму складі як структурний підрозділ (окрім станції екстреної медичної допомоги) відділ виїзної консультативної медичної допомоги. Лікарі хірургічного профілю, які перебувають у штаті відділу, часто беруть участь в екстрених оперативних втручаннях у стаціонарах лікувально-профілактичних закладів області. Чи мають право лікарі хірургічного профілю центрів екстреної медичної допомоги на підвищення посадового окладу за хірургічну активність?
 

Чи можлива виплата матеріальної допомоги деяким працівникам ЗОЗ у кінці року

Працівники бюджетних установ з числа адміністративно-господарського та молодшого медичного персоналу можуть отримувати матеріальну допомогу, в т. ч. на оздоровлення, відповідно до підпункту б пункту 4 постанови КМУ Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298. Право надавати таку допомогу має керівник установи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі. Розмір вказаної допомоги не може перевищувати посадового окладу кожного конкретного працівника, за винятком суми матеріальної допомоги на поховання. У колективному договорі матеріальна допомога залежно від її виду може бути відображена в розділі Оплата праці або Соціально-трудові пільги, гарантії і компенсації, в якому також може зазначатися її розмір.Чи має право бюджетна установа (лікарня) на виплату допомоги молодшому медичному та адміністративно-господарському персоналу в кінці року за наявності коштів в межах фонду оплати праці? Як правильно розрахувати розмір допомоги за умови підвищення посадових окладів?
 

Особливості звільнення з роботи за строковим договором

Частиною шостою статті 43 Конституції України громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Тобто працівника можна звільнити з роботи лише з підстав і в порядку, передбачених законодавством про працю.Працівника прийняли на роботу на 10 місяців за строковим трудовим договором. Наразі він виховує малолітніх дітей без матері, оскільки вона тривалий період перебуває на лікуванні у медичному закладі. Як правильно звільнити з роботи такого працівника після закінчення дії строкового трудового договору?
 

Чи має право біолог на матдопомогу на оздоровлення як медпрацівник

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) з 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. Видатки на виплату вказаної допомоги плануються у кошторисах закладів охорони здоров’я.Особа працює біологом у клініко-діагностичній лабораторії міської лікарні. Ця посада введена за рахунок посади лікаря-лаборанта, і відповідно посадові обов’язки тотожні з обов’язками лікаря. Чи має право біолог як медичний працівник на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки?
 

Зараховуємо медсестрі час роботи у військовому санаторії для отримання надбавки за вислугу років

Порядок виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я затверджено постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я від 29.12.2009 № 1418 (далі — Постанова № 1418).Чи зараховується час роботи медичною сестрою у військовому санаторії до стажу роботи, який дає право на отримання надбавки за вислугу років?
 

Виплата премії за минулий рік: чи можлив

Так, і ось чому.Бухгалтер бюджетної установи відповідно до наказу керівника нарахував та виплатив у лютому 2014 року премію працівникам за 4-й квартал 2013 року. Утім, перевіряльники під час ревізії зазначили, що за відсутності на 01.01.2014 зареєстрованої в органі Казначейства заборгованості з виплати премії така виплата є незаконною. Чи правильними є такі висновки?
 

Виплачуємо допомогу на оздоровлення медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ)

Відповідно до пункту 2 постанови КМУ Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 11.05.2011 № 524 (далі — Постанова № 524) з 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.Скільки разів на рік працівники туберкульозних відділень та протитуберкульозних закладів охорони здоров’я мають право отримати матеріальну допомогу та допомогу на оздоровлення?
 

Чи виплачуються працівникам відділу швидкої медичної допомоги надбавки за особливий характер та умови праці

Умови оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги від 27.03.2013 № 199 (далі — Постанова № 199), розробленої на виконання статті 11 Закону України Про екстрену медичну допомогу від 05.07.2012 № 5081-VI (далі — Закон № 5081).Чи відносяться відділи швидкої медичної допомоги районних лікарень до екстреної медичної допомоги та чи мають право працівники швидкої медичної допомоги на надбавки до оплати праці, передбачені для медичних працівників системи екстреної медичної допомоги?
 

Надання матеріальної допомоги заступнику керівника установи

Так, і ось чому.Бухгалтер нарахував та виплатив заступнику керівника бюджетної установи матеріальну допомогу. Звісно, діяв він відповідно до наказу керівника. Утім, за результатами ревізії установи фінінспектори визнали таку виплату незаконною через відсутність рішення органу вищого рівня та надіслали вимоги щодо відшкодування такої виплати. Чи є порушенням виплата заступнику керівника матеріальної допомоги, щодо якої рішення органу вищого рівня немає?
 

Надбавка за вислугу років педпрацівникам у центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Відповідно до частини першої статті 57 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує педпрацівникам виплату надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки — 10%, понад 10 років — 20%, понад 20 років — 30%.У центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, що не є навчальним закладом, працюють педпрацівники. Чи мають вони право на виплату надбавки за вислугу років та як її обчислювати?
 

Нарахування заробітної плати працівнику — студенту денної форми навчання у виші у розмірі повного посадового окладу

Відповідно до пункту третього частини першої статті 62 Закону України Про вищу освіту від 01.07.2014 № 1556-VII особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на трудову діяльність у позанавчальний час.Студент, який навчається у виші за денною формою навчання, влаштувався на роботу до установи на умовах неповного робочого дня. Проте у вересні він відпрацював повну норму тривалості робочого часу за місяць. Чи може установа нарахувати йому заробітну плату у розмірі повного посадового окладу?
 

 

Страницы: 1   2  

Просмотреть еще статьи на тему "Час".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook