Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыприклад

Материалы слушателям курсов: "Приклад"

Бухгалтеру

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри

Бухгалтеру / Бухгалтерський облік

Основні засоби не експлуатуються: чи нараховувати амортизацію

Нараховувати амортизацію на літній табір, що на дату балансу не експлуатується, не потрібно у разі його консервації. Пояснимо чому.У бюджетній установі обліковується літній табір, що на дату балансу не експлуатується. Чи нараховувати на нього амортизацію?
 

Бухгалтеру / Бюджетний процес

Група обліку і звітності сільської ради: фінансувати чи реорганізувати

Частиною п’ятою статті 10 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон про самоврядування) передбачено, що чисельність працівників органів місцевого самоврядування встановлюється відповідною радою у межах загальної чисельності, визначеної типовими штатами, затвердженими Кабінетом Міністрів України. Утім, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10-рп/2008 визнані неконституційними положення Закону про самоврядування щодо встановлення чисельності працівників органів місцевого самоврядування відповідно до типових штатів. Тому затверджені на виконання статті 10 Закону про самоврядування Типові штати апарату сільських, селищних рад та їх виконавчих комітетів (додаток 5 до постанови Кабінету Міністрів України Про фінансове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування від 03.12.1997 № 1349) з 01.01.2015 втратили чинність.У сільській раді ще за царя Гороха була створена група обліку і звітності. Фінансували її за рахунок бюджетних призначень, затверджених для дитячого садка. Цьогоріч дитсадок утримують коштом субвенцій з районного бюджету. Чи можна й надалі фінансувати групу обліку і звітності за рахунок субвенцій? Чи все ж таки цю групу потрібно розформувати?
 

Бухгалтеру / Відрядження

Працівник придбав квиток для проїзду у вагоні 1-го класу: чи відшкодовується вартість такого квитка

Так, і ось чому.Працівника направили у службове відрядження до іншого населеного пункту. Не погодивши із керівником, він придбав квиток для проїзду до місця відрядження у вагоні 1-го класу. Чи може установа компенсувати працівнику вартість квитка?
 

Чи можна задля придбання квитків видати кошти за 30 днів до відрядження?

Згідно з постановою КМУ Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів від 02.02.2011 № 98 та Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, перед від’їздом працівника у відрядження установа забезпечує його коштами (авансом) для здійснення поточних витрат під час службового відрядження у межах суми, визначеної на оплату проїзду, найм житлового приміщення і добові витрати.Працівнику бюджетної установи доводиться часто планово виїжджати у відрядження. Однак через отримання авансу за день до відрядження виникають проблеми з попереднім придбанням квитків, особливо в літній період. Чи можливе надання авансу за 30–45 днів до початку відряд­ження тільки для попереднього придбання проїзних квитків?
 

Бухгалтеру / Власні надходження

Благодійна допомога органу державної влади: чи можливо

Запитання не просте, і ось чому.Комерційна установа у зв’язку з ліквідацією виявила бажання передати на баланс центральному органу виконавчої влади (територіальний орган Пенсійного фонду України) матеріальні цінності. Чи може ЦОВВ прийняти такі цінності?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація

Підвищилися тарифний розряд та педнавантаження: визначаємося з індексацією

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбувається підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не проводиться. Для проведення подальшої індексації індекс споживчих цін обчислюється наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.Тренеру-викладачу ДЮСШ 01.09.2013 була присвоєна кваліфікаційна категорія, у зв’язку з чим підвищився тарифний розряд із 9-го на 10-й. Водночас після проведення тарифікації у нього збільшилось тижневе навантаження з 20 до 30 годин на тиждень. Заробітна плата тренера-викладача збільшилась на 600 грн. Фіксована сума індексації становить 200 грн. Чи має він право на виплату фіксованої індексації у подальшому?
 

Індексуємо зарплату працівників, прийнятих на роботу за переведенням

Питання проведення індексації заробітної плати працівників, яких прийнято на роботу у порядку переведення, врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2012 № 526, якою внесено зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення (далі — Порядок індексації) та яка набрала чинності з дня її опублікування, а саме: з 21 червня 2012 року.Розтлумачте, як застосовувати пункт 10.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення. Що мають на увазі під переведено на роботу на інше підприємство? Чи можливо виплачувати індексацію зарплати працівнику, переведеному в райдержадміністрацію з іншої державної установи, та чи розповсюджується цей пункт на працівників, які прийняті на роботу до 21.06.2012 (до внесення даного пункту до Порядку)?
 

Чи є об’єктом індексації надбавка, що не має разового характеру виплати

Так, установлення надбавки та збільшення її розміру впливає на визначення базового місяця при проведенні індексації. Пояснимо, чому.Працівнику збільшено розмір надбавки за складність, напруженість у роботі, що не має разового характеру виплати. Чи впливає на базовий місяць для нарахування індексації збільшення надбавки за складність, напруженість у роботі?
 

Установлюємо базовий місяць для індексації зарплати працівників

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок проведення індексації), передбачено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення заробітної плати, у т. ч. за рахунок виплат, які є об’єктами індексації і не мають разового характеру виплати. Заробітна плата, одержана за цей місяць, не індексується, якщо сума підвищення заробітної плати перевищує суму індексації, яка повинна нараховуватися у місяці підвищення.Чи буде січень 2013 року базовим для працівників, яким з 01.01.2013 (1-й і 2-й тарифний розряд за ЄТС) платять мінімальну заробітну плату, тобто 1147 грн.? А решті працівників заробітна плата не змінювалася, тобто залишилася на рівні грудня 2012 року. Який місяць вважати базовим для працівників, яким у січні 2013 року заробітна плата не змінилася?
 

Визначення базового місяця у разі переведення на інше місце роботи та збільшення надбавки

Так, базовий місяць зміниться. І от чому.Працівниця звільнена у зв’язку з переведенням на роботу в іншу установу з 01.04.2014. На попередньому місці роботи вона мала базовий місяць — жовтень 2008 року. Її заробітна плата складалася з посадового окладу та надбавки за високі досягнення у праці — 10% від окладу. На новому місці роботи посадовий оклад працівниці не змінився, а надбавка за високі досягнення у праці збільшилася до 50% від окладу. Тому сума підвищення доходу стала більшою, ніж сума індексації. Чи зміниться базовий місяць у цій ситуації?
 

Індексуємо зарплату працівника, який працює за сумісництвом

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів населення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації доходів. Індексація за цей місяць не провадиться. Для проведення подальшої індексації індекс обчислюється наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.Вихователь дошкільного навчального закладу до 2012 року працювала на 1,0 ставки та отримувала індексацію зарплати (базовий місяць — жовтень 2008 року). У лютому 2012 року працівницю переведено на1,5 ставки вихователя, тобто її грошовий дохід збільшився на 1000 грн. У вересні 2012 року її знову було переведено на 1,0 ставки. Чи має працівниця право на індексацію доходу та яким є базовий місяць?
 

Як впливає встановлення надбавки після виходу з декретної відпустки на визначення базового місяця

Ні, неправомірно. І от чому.Особа працює бухгалтером з березня 2003 року. У квітні 2004 року їй установили надбавку за складність, напруженість в роботі у розмірі 50%. З травня 2006 року по 19.02.2011 вона перебувала у декретній відпустці спочатку по догляду за одною дитиною, а потім — за другою.
З 21.02.2011 вона стала до роботи, з 14.04.2011 їй установили таку саму надбавку (50%). Базовий місяць для індексації зарплати — жовтень 2008 року. За результатами перевірки контролери постановили зняти індексацію, мотивувавши це тим, що змінився базовий місяць після виходу з декретної відпустки і встановлення надбавки, хоча ця надбавка не є постійною виплатою. Чи правомірно це? І який базовий місяць для індексації у такої особи?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

Чи можна перевести на іншу посаду жінку, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, якщо її посада підлягає скороченню

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда з ініціативи установи не допускається, крім випадків повної ліквідації установи, коли передбачено звільнення з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП).В установі працюють жінки, які мають дітей віком до трьох років, одинокі матері, вагітні. Які дії слід вчинити установі щодо працевлаштування цієї категорії осіб, якщо посади, які вони обіймають, підлягають скороченню?
 

Чи потрібно пропонувати працівнику, посада якого скорочується, переведення на декретне місце

Так, і ось чому.Працівнику повідомлено у квітні про заплановане вивільнення у зв’язку зі скороченням штату. На момент повідомлення вакантних посад в установі не було. У травні одна з працівниць установи пішла у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідно до своєї кваліфікації працівник, посада якого скорочується, міг би працювати на місці працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною. Утім, така робота виконуватиметься за строковим трудовим договором. Чи можна запропонувати працівнику декретну посаду?
 

Скорочення посади працівника, призваного на військову службу у зв’язку з мобілізацією

Працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Тому звільнити працівника, призваного на військову службу у зв’язку з мобілізацією, за пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП можна тільки після його демобілізації, коли працівник стане до роботи.Працівник був попереджений про звільнення у зв’язку зі скороченням посади. Строк попередження закінчувався 30.04.2014. Однак 28.04.2014 працівник був призваний на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Чи можна скоротити працівника під час служби? Якщо ні, то чи потрібно після демобілізації працівника повторно повідомляти його про скорочення і знову чекати 2 місяці, чи можна звільнити його на підставі вже врученого повідомлення?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Визначаємо стаж педагогічної роботи працівникам-сумісникам

Стаж педагогічної роботи — це сумарна тривалість трудової діяльності педагогічних, науково-педагогічних працівників у закладах освіти на посадах, пов’язаних з навчальним, навчально-виховним процесом. Він безпосередньо впливає на визначення розміру надбавки за вислугу років.До викладацької роботи у навчальному закладі залучений працівник іншої організації. Для нього це робота за сумісництвом, обсяг якої — 300 год. педнавантаження протягом навчального року. До стажу педагогічної роботи такого працівника зарахували лише ті місяці, в яких працівник виконував викладацьку роботу. Чи правильно це? Адже, скажімо, бібліотекарю, який працює в цьому самому навчальному закладі з педнавантаженням менше 180 год. за навчальний рік, до стажу педагогічної роботи було зараховано увесь рік.
 

Як замінити двірника, який іде у відпустку

Працівникам навчальних закладів, у т. ч. й двірнику школи-інтернату, у разі потреби, наприклад, санаторно-курортного лікування або з інших причин, щорічна основна відпустка або її частина може надаватися не лише у канікулярний період, а й протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором навчального закладу. Надання відпустки у літній канікулярний час стосується педагогічних працівників, а решта працівників йдуть у відпустку протягом року згідно з графіком відпусток.Чи може двірник школи-інтернату піти у щорічну відпустку під час навчального року чи лише у канікулярний період? Чи можна на час відпустки двірника замінити його іншим працівником та оплатити таку заміну?
 

Вводимо додаткові посади у штат ПТНЗ

Штатний розпис професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ) розробляється в межах затвердженого фонду оплати праці з дотриманням вимог Типових штатних нормативів професійно-технічних навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1204 (далі — Наказ № 1204). Цими нормативами визначено максимальну кількість посад (штатних одиниць). Чисельність штатних посад приводиться у відповідність з фондом оплати праці і затверджується відповідними органами управління освітою.У штаті Центру професійно-технічної освіти є секретар навчальної частини і секретар-друкарка. Чи можна для обслуговування архіву додатково ввести в штатний розклад посаду архіваріуса? Чи можливо ввести таку посаду за рахунок вакантної, наприклад, швейцара?
 

Виплачуємо надбавку за особливі умови роботи працівникам бібліотек навчальних закладів

Постановою Кабінету Міністрів України Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек від 30.09.2009 № 1073 працівникам бібліотек з 1 жовтня 2009 року установлено надбавку за особливі умови роботи. Надбавка встановлюється працівникам державних та комунальних бібліотек (публічних, спеціальних та спеціалізованих), які здійснюють культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та обіймають посади, зазначені в додатку до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних та комунальних бібліотек, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.2005 № 84.Чи поширюється виплата надбавки за особливі умови роботи на працівників бібліотек вищих навчальних закладів?
 

Включення до середньої заробітної плати суми щорічної винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків під час оплати щорічної основної відпустки

Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затверд­женого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок), при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються:До середньої заробітної плати включають різні види доплат та надбавок. Централізована бухгалтерія відділу освіти не включає суму щорічної винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків до середньої заробітної плати педагогічних працівників для оплати щорічних основних відпусток. Чи законно це?
 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я

Сестра медична старша: до якої категорії віднести

Дійсно, відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 № 327 (далі — Класифікатор ДК 003:2010), посада головна медична сестра віднесена до керівних у розділі 1 Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) (код 1229.5) Класифікатора ДК 003:2010.Особа працює в установі на посаді сестри медичної старшої. Посада головна медична сестра відноситься до категорії керівники, а до якої категорії працівників відноситься посада сестра медична старша?
 

Бухгалтеру / Перевірки і контроль

Чи мають право фінінспектори перевіряти документи за період, не визначений у програмі ревізії

Так, їхні вимоги — правомірні. І ось чому.В установі проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2013 по 30.06.2014. Під час її проведення фінансові інспектори вимагали надання для ревізії документів за 2012 рік. Чи правомірними були їхні вимоги?
 

Бухгалтеру / Податки і збори

Графа 6 Дата прийняття на роботу податкового розрахунку: коли заповнювати

Підпунктом б пункту 176.2 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.У якому періоді заповнюється графа 6 Дата прийняття на роботу податкового розрахунку за формою № 1ДФ, якщо працівника було прийнято на роботу у одному періоді, а дохід нарахований та виплачений у наступному?
 

Бухгалтеру / Соціальні гарантії

Нараховуємо та виплачуємо стипендію студентам вишу правильно

Порядок призначення та виплати стипендії затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 № 882 (далі — Порядок № 882).1. Якщо студента, який навчається за державним замовленням на денній формі навчання, переведено на заочну форму навчання (за контрактом) з 14.01.2013, то стипендію за грудень 2012 року виплачуємо повністю?. 2. Якщо студентку (рік вступу — 2009), яка навчалась за державним замовленням на денній формі навчання, поновлено з академічної відпустки 12.11.2012, з якого місяця нараховувати стипендію?. 3. Якщо у зв’язку зі смертю батьків студентку зараховано на повне державне утримання з 14.01.2013, стипендію та харчування за січень 2013 року виплачуємо у повному обсязі?
 

Бухгалтеру / Соціальне страхування

Лікарняні та декретні за січень–березень 2013 року перераховувати не потрібно

У січні – березні 2013 року бюджетна установа нараховувала допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю та пологами за рахунок коштів ФСС ТВП. Чи потрібно перерахувати таку допомогу у квітні 2013 року у зв’язку із підвищення посадових окладів бюджетникам із 01.01.2013 згідно із постановою КМУ від 27.03.2013 № 197?
 

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами за продовженим лікарняним: нараховуємо та утримуємо ЄСВ

Законом України Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії від 14.05.2013 № 231-VII (далі — Закон № 231) внесено зміни до Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464). Відповідно до змін, починаючи з 01.07.2013, суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами входять до бази нарахування і утримання єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Крім того, період перебування у відпустці по вагітності та пологах буде враховуватися в страховий стаж.Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами виписано 11.06.2013 на 126 днів. До набрання чинності Законом № 231 нарахування 33,2% та утримання 2% не проводились, оскільки страховий випадок настав до 01.07.2013. Лікарняний 11.09.2013 було продовжено на 14 днів (у зв’язку з важкими пологами). Чи потрібно нараховувати та утримувати ЄСВ за продовженним лікарняним, адже фактично це продов­ження страхового випадку, що настав до 01.07.2013?
 

Просмотреть еще статьи на тему "Приклад".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook