Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалырозмір

Материалы слушателям курсов: "Розмір": Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Оглавление: розмір

 

Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта

Виплачуємо допомогу на оздоровлення педпрацівнику, який працює на 0,5 ставки

Відповідно до абзацу 11 частини першої статті 57 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-ХІІ педагогічним працівникам при наданні щорічної відпустки держава забезпечує виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати). Виплачується така допомога працівникам, які обіймають посади, визначені Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963.Інструктор з фізкультури працює у дошкільному навчальному закладі на 0,5 ставки. У якому розмірі йому слід нараховувати матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки: з розрахунку 0,5 чи повної ставки заробітної плати?
 

Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства

Відповідно до частини першої статті 116 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то ці суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.Працівнику бюджетної установи у день звільнення не виплатили всіх належних сум. Тож він звернувся до установи з вимогою про виплату середнього заробітку за увесь час затримки. Як правильно розрахувати середній заробіток та за яким КЕКВ провести таку виплату?
 

Нараховуємо зарплату бюджетникам у січні — лютому 2014 року

Відповідно до статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2014 рік від 16.01.2014 № 719-VII мінімальна заробітна плата у 2014 році становитиме: із 1 січня — 1218 грн., із 1 липня —1250 грн., із 1 жовтня — 1301 грн.До редакції продовжують надходити запитання щодо встановлення окладів працівникам, оплата праці яких здійснюється за ЄТС. Із 01.12.2013 розмір мінімальної заробітної плати змінився, а розрахунковий посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду — ні. Які оклади встановлювати працівникам, оплата праці яких здійснюється за ЄТС, у січні — лютому 2014 року?
 

Установлюємо посадовий оклад заступнику завідувача господарства

Типові штатні нормативи дошкільних навчальних закладів затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 04.11.2010 № 1055 (далі — Типові штатні нормативи). Відповідно до Типових штатних нормативів у дошкільних навчальних закладах передбачено введення посади заступника завідувача господарством.Дошкільний навчальний заклад має 12 груп дітей. Який посадовий оклад установлювати заступнику завідувача господарства у такому закладі?
 

Установлюємо доплату практичному психологу за завідування кабінетом

Пунктом 3.3 Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601 (далі — Положення № 601), передбачено, що у загальноосвітніх навчальних закладах (далі — ЗНЗ), крім кабінетів з окремих предметів, комбінованих кабінетів з декількох споріднених предметів, можуть створюватися спортивні, актові зали та інші кабінети відповідно до умов і потреб закладу.У загальноосвітньому навчальному закладі створено психологічний кабінет. Завідування цим кабінетом покладено на практичного психолога. Чи установлюється доплата за завідування психологічним кабінетом?
 

Суміщення посад і викладацька робота

Так, і ось чому.У ЗНЗ інженер-електоронік має години навчального навантаження з предмета інформатика. Чи можна йому суміщувати також посаду робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель?
 

Нараховуємо доплату за виконання обов’язків працівника, тимчасово відсутнього у зв’язку з відпусткою

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення працівника від своїх основних обов’язків — це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою тощо. Відповідно до статті 105 Кодексу законів про працю України (КЗпП) працівникам, які виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.За наказом завідувача дошкільного навчального закладу за виконання протягом червня 2013 року обов’язків тимчасово відсутнього діловода вихователю-методисту встановлено доплату у розмірі 50% ставки заробітної плати. За результатами атестації вихователю-методисту присвоєно педагогічне звання Старший вихователь. Стаж його педагогічної роботи — понад 20 років. Ставка заробітної плати вихователя-методиста — 1806,00 грн. (12-й тарифний розряд за ЄТС), посадовий оклад діловода — 1159,00 грн. (5-й тарифний розряд за ЄТС). Як нарахувати заробітну плату вихователю-методисту з урахуванням заміни діловода?
 

Учителю присвоєно педагогічне звання старший учитель: чи зміниться доплата за позакласну роботу з фізичного виховання

Під час обчислення заробітної плати педпрацівників загальноосвітніх навчальних закладів (далі — ЗНЗ) застосовуються умови оплати праці, ставки заробітної плати, посадові оклади, передбачені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), та наказом Міністерства освіти України Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ від 26.09.2005 № 557.За підсумками атестації учителю загальноосвітнього навчального закладу присвоєно педагогічне звання старший учитель. Чи впливає таке підвищення на установлення доплати за проведення позакласної роботи з фізичного виховання? Як розрахувати заробітну плату вчителю, якщо йому установлено доплату за проведення позакласної роботи з фізичного виховання в розмірі 30% та надбавку за престижність праці у розмірі 20% ставки заробітної плати, а також він має 12-й тарифний розряд за ЄТС; стаж педагогічної роботи — 16 років; обсяг тижневого навантаження — 21 год.?
 

Чи може музкерівник ДНЗ працювати на 1,75 ставки

Згідно з підпунктом а пункту 5 Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів (затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 04.11.2010 № 1055) кількість посад керівників музичних встановлюється з розрахунку 0,25 штатної одиниці на одну групу у дитячих садках і на кожну групу дітей віком від одного року і старше у яслах-садках.Одна група у ДНЗ залишилася без музичних занять через відсутність музкерівника. Чи можна довантажити наявного музичного керівника у ДНЗ до 1,75 ставки, бо в бухгалтерії стверджують, що музкерівник більше ніж на 1,5 ставки працювати не може?
 

Оплачуємо працю звукорежисеру позашкільного навчального закладу

Згідно з пунктом 2 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), умови оплати праці керівників, спеціалістів, службовців та робітників структурних підрозділів та окремих працівників освіти, для яких вони не передбачені Інструкцією № 102, встановлюються відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей народного господарства і виробництва.Якими нормативними документами користуватися при встановленні тарифного розряду звукорежисеру у позашкільному навчальному закладі?
 

Як правильно розрахувати денний заробіток

Середньоденний заробіток визначають з урахуванням положень абзацу першого пункту 8 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), — шляхом ділення нарахованої заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів. Згідно з пунктом 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці враховують основну заробітну плату, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексацію тощо.Працівники установи перерахують частину заробітку для матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України — таке рішення було прийнято на робочій нараді 03.04.2014 у зв’язку із ситуацією, що склалась в Україні. Як правильно розрахувати денний заробіток і чим він відрізняється від середньоденного?
 

Установлюємо посадовий оклад інспектору з кадрів

Ні, не можна, і ось чому.Особа працює інспектором з кадрів у ПТНЗ, має дві вищі освіти — економічну і юридичну. Чи можна цій особі встановити посадовий оклад як фахівцю в межах 7-10 тарифних розрядів за ЄТС?
 

Надбавка за складність і напруженість у роботі: установлюємо суміснику

Так, і ось чому.Заступника директора спортивної школи прийняли на роботу за сумісництвом. Йому призначили надбавку в розмірі 50% посадового окладу за складність і напруженість в роботі. Чи правомірно це?
 

Навантаження педагога музичної школи — 36 годин на тиждень: чи можлива робота за сумісництвом в іншому закладі

Насамперед зазначимо: викладач музичної школи має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору в одному або одночасно декількох закладах (ст. 21 КЗпП).Скільки годин на тиждень може мати педагог музичної школи за сумісництвом, якщо він на основній роботі в іншій музичній школі має 36 годин педагогічного навантаження?
 

Визначаємо стаж педагогічної роботи працівникам-сумісникам

Стаж педагогічної роботи — це сумарна тривалість трудової діяльності педагогічних, науково-педагогічних працівників у закладах освіти на посадах, пов’язаних з навчальним, навчально-виховним процесом. Він безпосередньо впливає на визначення розміру надбавки за вислугу років.До викладацької роботи у навчальному закладі залучений працівник іншої організації. Для нього це робота за сумісництвом, обсяг якої — 300 год. педнавантаження протягом навчального року. До стажу педагогічної роботи такого працівника зарахували лише ті місяці, в яких працівник виконував викладацьку роботу. Чи правильно це? Адже, скажімо, бібліотекарю, який працює в цьому самому навчальному закладі з педнавантаженням менше 180 год. за навчальний рік, до стажу педагогічної роботи було зараховано увесь рік.
 

Установлюємо працівникам доплати за вчене звання та науковий ступінь

Установлення працівникам вищих навчальних закладів ІІІ–IV рівнів акредитації доплат за вчені звання та наукові ступені регламентується наказом Міністерства освіти і науки України Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557).Працівник займає посаду доцента у ВНЗ ІІІ–IV рівнів акредитації на умовах сумісництва на 0,25 ставки. Чи належать йому доплати за вчене звання та науковий ступінь кандидата наук на 0,25 ставки на посаді асистента?
 

Установлюємо посадові оклади медпрацівникам дитячого садка

Відповідно до пункту 1.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519), розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналам, фахівцям залежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам — кваліфікаційного розряду у межах діапазону, визначеного для цих посад (професій) Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, і відображаються у тарифікаційному списку.У дитячому садку працює сестра медична без категорії та старша медична сестра. За яким тарифним розрядом встановити таким працівникам посадові оклади станом на 01.01.2013?
 

Відшкодовуємо вчителю недоплачену суму надбавки за вислугу років

Підвищення розміру надбавки за вислугу років у зв’язку зі збільшенням стажу педагогічної роботи проводиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, перебувають у навчальному закладі, або з дня подання таких документів працівником (п. 7 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78).Під час тарифікації на 1 вересня 2014/2015 навчального року вчителю визначений стаж педагогічний роботи 19 років 10 місяців замість 20 років 6 місяців. Через це йому було занижено розмір надбавки за вислугу років (замість 30% виплачували 20%). Зазначена помилка виявлена 1 лютого 2015 року. Чи потрібно відшкодовувати вчителю недоплачену суму надбавки, якщо документи, що підтверджують педагогічний стаж, перебували в навчальному закладі?
 

Надбавка водієві шкільного автобуса за класність і напруженість у роботі: чи можливо

Відповідно до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1205, посаду водія автотранспортного засобу (автобуса) до штату загальноосвітніх навчальних закладів вводять за наявності автотранспортного засобу для організованого підвезення учнів на навчання і додому.Водієві шкільного автобуса відповідно до наказу керівника установи виплачується, окрім посадового окладу, надбавка за класність у розмірі 25% тарифної ставки. Чи можна встановити йому ще й надбавку за складність і напруженість у роботі в розмірі 40% посадового окладу? Чи є обмеження щодо їх одночасного застосування?
 

Надбавка за вислугу років педпрацівникам у центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Відповідно до частини першої статті 57 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує педпрацівникам виплату надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки — 10%, понад 10 років — 20%, понад 20 років — 30%.У центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, що не є навчальним закладом, працюють педпрацівники. Чи мають вони право на виплату надбавки за вислугу років та як її обчислювати?
 

Виплачуємо матдопомогу робітникам ДНЗ

Працівники дошкільних навчальних закладів, у т. ч. з числа адміністративно-обслуговуючого та допоміжного персоналу, можуть отримувати матеріальну допомогу, зокрема й на оздоровлення (пп. б п. 4 постанови КМУ Про оплату праці працівників на основі Єдиної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери від 30.08.2002 № 1298; далі — Постанова № 1298).До бухгалтерії ДНЗ звернувся двірник з проханням виплатити йому матеріальну допомогу. Йому відмовили через брак коштів. Двірник обурився, бо вихователю подібну допомогу надали. На основі якого документа виплачують матдопомогу техперсоналу ДНЗ (двірник, діловод, помічник вихователя тощо)?
 

Посадові оклади працівникам з 01.12.2013 залишаються на рівні січня 2013 року

Згідно зі статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2013 рік від 06.12.2012 № 5515-VI розмір мінімальної заробітної плати з 01.12.2013 становить 1218 грн. У зв’язку із цим підвищенням Міністерством соціальної політики України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, який передбачає збільшення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду з 01.12.2013 до 923 грн.Бюджетні установи повинні затвердити нові штатні розписи з 01.12.2013, оскільки розмір мінімальної заробітної плати з 01.12.2013 зростає. Як правильно встановити посадовий оклад працівникам з 01.12.2013?
 

Виплачуємо щорічну грошову винагороду за сумлінну працю педпрацівникам

Відповідно до статті 57 Закону України Про освіту від 23.05.1991 № 1060-XII держава забезпечує надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків.Коли і у якому розмірі надається грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків педагогічним працівникам?
 

Доплата за роботу з бібліотечним фондом підручників за неповного робочого дня

Умови оплати праці працівників загальноосвітніх навчальних закладів (далі — ЗНЗ) визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102).У загальноосвітньому навчальному закладі працює бібліотекар на 0,75 ставки. За наказом директора закладу за бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників йому встановлено доплату за завідування бібліотекою у розмірі 10% посадового окладу. Від якого розміру посадового окладу нараховувати цю доплату: від фактично зайнятого (0,75 ставки) чи від повного посадового окладу?
 

Визначаємо тривалість відпусток та виплачуємо матеріальну допомогу на оздоровлення тренеру-викладачу ДЮСШ

Тренер-викладач дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) має право на:Як відомо, тренери-викладачі ДЮСШ мають право на щорічну основну та додаткову відпустки. Яка тривалість таких відпусток за законодавством? Якого розміру має бути матеріальна допомога на оздоровлення і чи залежить вона від обсягу навчально-тренувальної роботи?
 

У розрахунковому періоді переплатили премію: нараховуємо правильно інші виплати

Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляють способом сторно шляхом складення бухгалтерської довідки відповідно до пункту 4.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.У червні 2015 року держслужбовцю виплатили премію у розмірі 50% від посадового окладу (609,00 грн.). Наступного місяця бухгалтер виявив помилку в нарахуванні премії (за наказом розмір премії становить 20%) і виправив її способом сторно. У липні 2015 року держслужбовцю надана щорічна відпустка і виплачена матеріальна допомога для оздоровлення, а в серпні він отримав допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Як потрібно було нараховувати відпускні та суми матеріальної допомоги?
 

Визначаємо дату зміни розміру надбавки за вислугу років

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78).Особа прийнята на посаду вихователя дошкільного навчального закладу 01.04.2005. На 01.04.2015 стаж її педагогічної роботи становив 10 років, тож з’явилося право на підвищення розміру надбавки за вислугу років. З якого місяця слід нараховувати 20%-ову надбавку за вислугу років: з квітня чи травня?
 

Установлюємо кваліфікаційну категорію викладачеві при прийомі на роботу

Оплата праці педагогічних працівників у закладах освіти провадиться виходячи із посадових окладів (ставок заробітної плати), установлених за результатами атестації, надбавок і доплат.Особа є доцентом кафедри фінансів педагогічного університету III–IV рівнів акредитації, має ступінь кандидата економічних наук. На яку кваліфікаційну категорію викладача коледжу потрібно зарахувати таку особу до коледжу I–II рівня акредитації на погодинну оплату за умови відсутності атестаційного листа?
 

ЄТС-2014: підвищення посадових окладів буде, але не всім

Відповідно до статті 3 Закону України Про оплату праці від 24.03.1995 № 108 мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитись оплата за виконану працівником місячну норму праці (обсяг робіт).Бухгалтер бюджетної установи, який веде розрахунки із працівниками із заробітної плати, знає, що заробітна плата не може бути нижчою за мінімальний розмір. Із 1 грудня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати змінився. Як встановити оклади працівникам, оплата праці яких здійснюється за ЄТС, у грудні 2013-го та у 2014 році?
 

Як замінити двірника, який іде у відпустку

Працівникам навчальних закладів, у т. ч. й двірнику школи-інтернату, у разі потреби, наприклад, санаторно-курортного лікування або з інших причин, щорічна основна відпустка або її частина може надаватися не лише у канікулярний період, а й протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором навчального закладу. Надання відпустки у літній канікулярний час стосується педагогічних працівників, а решта працівників йдуть у відпустку протягом року згідно з графіком відпусток.Чи може двірник школи-інтернату піти у щорічну відпустку під час навчального року чи лише у канікулярний період? Чи можна на час відпустки двірника замінити його іншим працівником та оплатити таку заміну?
 

 

Страницы: 1   2  

Просмотреть еще статьи на тему "Розмір".


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook